Chlorifix 1 kg Bayrol
  • Chlorifix 1 kg Bayrol

Chlorifix 1 kg

Szybki chlor do basenu w granulkach. Najlepszy do szokowego chlorowania wody w basenie. Zapewnia szybkę dezynfekcję wody.

63,00 zł
Ilość
dostępne - wysyłka 1-2 dni
  Masz pytanie dotyczące produktu?

# napisz do nas

  Wydłużony czas oczekiwania

# występują problemy z dostępnością niektórych produktów

Chlorifix 1 kg Bayrol

Chlor w granulkach o szybkim działaniu i wysokiej skuteczności. Mikrokuleczki z chlorem o dużej czystości chemicznej do gwałtownej dezynfekcji wody basenowej. Używany gdy w basenie pojawia się problem z mętną wodą, rozwojem glonów, rozwojem mikroorganizmów.

Szokowe chlorowanie

Chlorifix 1 kg jest środkiem do szokowej dezynfekcji wody basenowej. Występuje w postaci białych mikro kuleczek o dużej zawartości chloru, które bardzo szybko rozpuszczają się w wodzie. Gwałtowne uwalnianie się chloru bardzo skutecznie niszczy bakterie, wirusy oraz inne mikroorganizmy. Produkt ma neutralny wpływ na pH wody w basenie ponieważ nie zawiera w swoim składzie wapnia.

Chlor w granulkach Chlorifix należy rozsypać równomiernie po powierzchni wody basenowej, co spowoduje, że w krótkim czasie chlor dotrze w niemal każdy zakątek basenu. Nastąpi wtedy gwałtowna dezynfekcja wody i przyspieszy proces uzdatniania i oczyszczania wody. Mikro kuleczki ulegają bardzo szybkiemu rozpuszczeniu i nie powodują odbarwienia folii lub innej powierzchni basenowej. Środek można również dozować blisko dyszy wlotowej basenu w celu lepszego wymieszania produktu z wodą. Należy unikać wsypywania Chlorifixu "kupkami" na dno - zachodzi wtedy możliwość lekkiego odbarwienia folii.
Chlorifix można dozować także po uprzednim rozpuszczeniu w plastikowym wiadrze z wodą.

Chlorifix Bayrol to produkt typu chlor szok znacznie skuteczniejszy od produktów innych firm. 

Dozowanie Chlorifix

Pierwsze dozowanie i cotygodniowe dozowanie: 50g granulatu na 10m3 wody w basenie.
Przy zmętniałej wodzie: 200g na 10m3.
Przy widocznej obecności glonów: stosować 200g Chlorifixu oraz 250 ml Desalginu na 10m3
Przy intensywnej eksploatacji basenu, po burzach, przy wysokich temperaturach oraz przy śliskich osadach w basenie należy środek dozować częściej i w większych ilościach, aż do podwojenia normalnej dawki. Stosować nie częściej niż raz na dobę.

Chlorowanie wody w basenie

Utrzymanie prawidłowej czystości wody w basenie wymaga regularnego stosowania chloru w basenie. Najlepiej przez cały czas eksploatacji utrzymywać niski stan chloru wolnego i raz w tygodniu wykonywać chlorowanie szokowe. Stały, niski poziom chloru wolnego uchronić powinien basen przed rozwojem bakterii i glonów. Niski poziom uzyskamy poprzez zastosowanie długo rozpuszczających się tabletek chlorowych (np. Chlorilong). Raz w tygodniu warto przeprowadzić gwałtowną dezynfekcję za pomocą produktu typu chlor szok. Chlorifix firmy Bayrol to obecnie najlepszy chlor szok dostępny na rynku.

Codzienna kontrola zawartości wolnego chloru musi być wykonywana testerem. Prawidłowy zakres to 0,3 - 0,6 mg/l. Podczas chlorowania szokowego wartość ta może na krótko wzrosnąć do wartości znacznie powyżej 2 mg/l.

Warto wiedzieć, że używanie samego chloru nie jest wystarczające do prawidłowego utrzymania basenu w czystości. Konieczne jest stosowanie także anty glonu Desalgin oraz innych środków zapewniających równowagę pH wody.

Bayrol
110190
Numer producenta
4733111

Opis

Waga
1 kg

Pliki do pobrania

chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

arrow_upward