Chlorilong 200 5 kg Bayrol Powiększ

Chlorilong 200 5 kg

Chlor w dużych tabletkach do długotrwałej dezynfekcji wody w basenie. Całkowicie rozpuszczające się tabletki

Więcej szczegółów

Bayrol

110280

Nowy

245,00 zł brutto

Chlorilong 200 Classic

Tabletki chlorowe 200 g do wydłużonego chlorowania wody.

Powolne chlorowanie

Chlorilong Bayrol występuje w postaci dużych tabletek 200 g, które w sposób powolny i równomierny rozpuszczają się w wodzie uwalniając zawsze stałą ilość chloru. Chlorilong przez długi czas skutecznie niszczy bakterie, wirusy oraz inne niepożądane mikroorganizmy utrzymując wartość wolnego chloru na bezpiecznym poziomie.

Chlor w tabletkach Chlorilong 200 5 kg należy dozować poprzez skimmer zapewniając ciągłą pracę pompy obiegowej. Chlor w długim czasie czasie doprowadzi do dezynfekcji wody w basenie. Alternatywnie Chlorilong można dodawać poprzez pływającą bojkę dozującą. 
Tabletek chlorowych nie można wrzucać bezpośrednio na dno basenu - zachodzi wtedy możliwość odbarwienia powierzchni.

W celu przeprowadzenia szybkiej korekty zawartości chloru w wodzie należy dodatkowo dodać szybki chlor - Chloriklar.

Dozowanie Chlorilong
Pierwsze dozowanie: 1 tabletka Chlorilongu 200 na 30m3 wody w basenie oraz 2 tabletki Chloriklaru na 10m3 wody.
Cotygodniowe dozowanie: 1 tabletka Chlorilongu 200 na 30m3 wody w basenie - 1-2 razy w tygodniu. Dawkowanie uzależnić od poziomu wolnego chloru w wodzie.
Przy wodzie o twardości powyżej 10 odH wskazane jest stosowanie stabilizatora twardości wody w celu zapobiegania wytrącaniu i odkładaniu się związków wapnia.

Technologia A.P.O.® firmy Bayrol

Podczas powolnej dezynfekcji wody dużymi tabletkami chlorowymi należy zagwarantować maksymalnie równomierne uwalnianie się chloru w trakcie rozpuszczania się tabletki. Produkty innych firm często po dodaniu do wody rozpuszczają się zbyt gwałtownie lub nierównomiernie co w efekcie może doprowadzić do przechlorowania albo do powstania innych problemów z wodą. Dochodzenie do stanu równowagi może być potem uciążliwe.
Firma Bayrol w wyniku badań nad produktem opracowała specjalny proces produkcji tabletek Chlorilong - Air Press Out. W trakcie prasowania substancji do formy tabletki nie dostają się pęcherzyki powietrza. Wnętrze tabletki jest jednolite i twarde. W połączeniu ze środkiem opóźniającym rozpuszczanie, technologia A.P.O. zapewnia bardzo równomierne uwalnianie chloru i tym samym lepszą dezynfekcję basenu.

Warto

Świetnie działa w moim basenie.

sie 15, 2016

Dobra cena

Świetnie działa w moim basenie.

sie 5, 2016

Zadowolony

Świetnie działa w moim basenie.

lip 2, 2016

Dobra jakość

Dobra jakość i nawet w przyzwoitej cenie. Dobry sklep.

gru 22, 2015

Dość dobry

Chlor raczej działa, ale mały minus za opakowanie, które ciężko się otwiera.

maj 16, 2015

Napisz opinię

Chlorilong 200 5 kg