Chloriklar 5 kg Bayrol Powiększ

Chloriklar 5 kg

Szybki chlor w tabletkach ze wzmocnionym efektem klarowania wody. Bardzo skutecznie dezynfekuje wodę w basenie.

Więcej szczegółów

Bayrol

110240

Nowy

209,00 zł brutto

Chloriklar

Chlorowe tabletki musujące 20 g do szokowego chlorowania wody

Szokowe chlorowanie

Chloriklar 5 kg jest środkiem do szokowej dezynfekcji wody basenowej. Występuje w postaci małych tabletek o wadze 20 g, które ulegają szybkiemu rozpuszczeniu. Tabletki w kontakcie z wodą delikatnie musują i szybko uwalniają chlor, co bardzo skutecznie niszczy bakterie, wirusy oraz inne mikroorganizmy. Produkt ma neutralny wpływ na pH wody w basenie ponieważ nie zawiera w swoim składzie wapnia.

Chlor w tabletkach Chloriklar należy dozować poprzez skimmer zapewniając ciągłą pracę pompy obiegowej. Chlor w krótkim czasie dotrze do filtra i wróci z powrotem do basenu. Nastąpi wtedy gwałtowna dezynfekcja wody i złoża filtrującego. Alternatywnie Chloriklar można dodawać poprzez pływającą bojkę dozującą.
Tabletek chlorowych nie można wrzucać bezpośrednio na dno basenu - zachodzi wtedy możliwość odbarwienia powierzchni.

Chloriklar Bayrol to produkt typu chlor szok z efektem klarowania wody. Jest znacznie skuteczniejszy od produktów innych firm. Produkt może być używany jako wspomaganie regularnego chlorowania w celu wywołania szybkiej dezynfekcji i podniesienia zawartości wolnego chloru w wodzie.

Dozowanie Chloriklar
Pierwsze dozowanie i cotygodniowe dozowanie: 3 tabletki Chloriklaru na każde 10m3 wody w basenie.
Przy zmętniałej wodzie: 10 tabletek na każde 10m3 wody.
Przy widocznej obecności glonów stosować 10 tabletek Chloriklaru oraz 250 ml Desalginu na 10m3.
Przy intensywnej eksploatacji basenu, po burzach, przy wysokich temperaturach oraz przy śliskich osadach w basenie należy środek dozować częściej i w większych ilościach, aż do podwojenia normalnej dawki. Stosować nie częściej niż raz na dobę.

Chlorowanie wody w basenie

Utrzymanie prawidłowej czystości wody w basenie wymaga regularnego stosowania chloru w basenie. Najlepiej przez cały czas eksploatacji utrzymywać niski stan chloru wolnego i raz w tygodniu wykonywać chlorowanie szokowe. Stały, niski poziom chloru wolnego uchronić powinien basen przed rozwojem bakterii i glonów. Niski poziom uzyskamy poprzez zastosowanie długo rozpuszczających się tabletek chlorowych (np. Chlorilong). Raz w tygodniu warto przeprowadzić gwałtowną dezynfekcję za pomocą produktu typu chlor szok. Chloriklar firmy Bayrol to obecnie najlepszy chlor szok w tabletkach dostępny na rynku.

Codzienna kontrola zawartości wolnego chloru musi być wykonywana testerem. Prawidłowy zakres to 0,3 - 0,6 mg/l. Podczas chlorowania szokowego wartość ta może na krótko wzrosnąć do wartości znacznie powyżej 2 mg/l.

Warto wiedzieć, że używanie samego chloru nie jest wystarczające do prawidłowego utrzymania basenu w czystości. Konieczne jest stosowanie także anty glonu Desalgin oraz innych środków zapewniających równowagę pH wody.

Waga 5 kg

Świetne działanie

Efekty działania są widoczne po kilku godzinach. Bardzo dobry chlor w tabletkach. Szkoda, że nie był w promocji.

wrz 2, 2016

Działa skutecznie

Znajomy mi polecił ten produkt i faktycznie jest dobry!

sie 4, 2016

Działa dobrze

Tego poszukiwałam dla swojego basenu. Duże opakowanie ma dobrą cenę!

sie 1, 2016

Bardzo dobry

Jest OK jak za te pieniądze.

lip 10, 2016

Warto

Dobra jakość i dobra cena. Polecam

sie 26, 2015

Świetne działanie

Jestem bardzo zadowolona z efektów.

sie 17, 2015

Super

Dobra jakość w tej cenie. Dobry sklep.

cze 29, 2015

Napisz opinię

Chloriklar 5 kg