Bayrol Chloriklar 5 kg - tabletki chlor szok

Bayrol
110240

Szybki chlor w tabletkach do basenu. Bardzo skuteczna dezynfekcja ze wzmocnionym efektem klarowania wody.

  • Bayrol Chloriklar 5 kg
249,00 zł
Brutto
Ilość
wysyłka 24-48 h

  Obniżone koszty wysyłki

# dotyczy przesyłek kurierskich DPD

  Masz pytanie dotyczące produktu?

# napisz do nas

Chloriklar Bayrol

  • opakowanie: 5 kg

Małe tabletki chlorowe z efektem musującym do szybkiego, szokowego chlorowania wody w basenie. Chlor basenowy w tabletkach z efektem klarowania.

Tabletki do szokowego chlorowania

Chloriklar jest środkiem do szokowego chlorowania wody basenowej. Występuje w postaci małych tabletek o wadze 20 g, które ulegają szybkiemu rozpuszczeniu. Tabletki w kontakcie z wodą delikatnie musują i uwalniają szybko reagujący chlor, co bardzo skutecznie niszczy bakterie, wirusy oraz inne mikroorganizmy. Produkt ma neutralny wpływ na pH wody w basenie ponieważ nie zawiera w swoim składzie wapnia.

Chlor w tabletkach Bayrol Chloriklar należy dozować poprzez skimmer zapewniając ciągłą pracę pompy obiegowej. Chlor w krótkim czasie dotrze do filtra i wróci z powrotem do basenu. Nastąpi wtedy gwałtowna dezynfekcja wody i złoża filtrującego. Alternatywnie Chloriklar można dodawać poprzez pływającą bojkę dozującą.
Tabletek chlorowych nie można wrzucać bezpośrednio na dno basenu - zachodzi wtedy możliwość odbarwienia powierzchni.

Chloriklar Bayrol to produkt typu chlor szok z efektem klarowania wody. Jest znacznie skuteczniejszy od produktów innych firm. Produkt może być używany jako wspomaganie regularnego chlorowania w celu wywołania szybkiej dezynfekcji i podniesienia zawartości wolnego chloru w wodzie.

Dozowanie Bayrol Chloriklar

Pierwsze dozowanie i cotygodniowe dozowanie: 3 tabletki Chloriklaru na każde 10m3 wody w basenie.
Przy zmętniałej wodzie: 10 tabletek na każde 10m3 wody.
Przy widocznej obecności glonów stosować 10 tabletek Chloriklaru oraz 250 ml Desalginu na 10m3.
Przy intensywnej eksploatacji basenu, po burzach, przy wysokich temperaturach oraz przy śliskich osadach w basenie należy środek dozować częściej i w większych ilościach, aż do podwojenia normalnej dawki. Stosować nie częściej niż raz na dobę.

Chlorowanie wody w basenie

Utrzymanie prawidłowej czystości wody w basenie wymaga regularnego stosowania chloru w basenie. Najlepiej przez cały czas eksploatacji utrzymywać niski stan chloru wolnego i raz w tygodniu wykonywać chlorowanie szokowe. Stały, niski poziom chloru wolnego uchronić powinien basen przed rozwojem bakterii i glonów. Niski poziom uzyskamy poprzez zastosowanie długo rozpuszczających się tabletek chlorowych (np. Chlorilong). Raz w tygodniu warto przeprowadzić gwałtowną dezynfekcję za pomocą produktu typu chlor szok. Chloriklar firmy Bayrol to obecnie najlepszy chlor szok w tabletkach dostępny na rynku.

Codzienna kontrola zawartości wolnego chloru musi być wykonywana testerem. Prawidłowy zakres to 0,3 - 0,6 mg/l. Podczas chlorowania szokowego wartość ta może na krótko wzrosnąć do wartości znacznie powyżej 2 mg/l.

Warto wiedzieć, że używanie samego chloru nie jest wystarczające do prawidłowego utrzymania basenu w czystości. Konieczne jest stosowanie także antyglonu Desalgin oraz innych środków zapewniających równowagę pH wody.

110240

Opis

Waga:
5 kg
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Może zainteresują Cię te produkty: