• Wyprzedaż!

Bayrol Chlorifix 10 kg - chlor szok granulat

Bayrol
110200

Szybki chlor do basenu w granulkach. Najlepszy do szokowego chlorowania wody w basenie. Zapewnia szybkę dezynfekcję wody.

  • Bayrol Chlorifix 10 kg
485,00 zł
Brutto
Ilość
wysyłka 24-48 h

  Obniżone koszty wysyłki

# dotyczy przesyłek kurierskich DPD

  Masz pytanie dotyczące produktu?

# napisz do nas

Chlorifix Bayrol

  • opakowanie: 10 kg

Chlor w granulkach do basenu o szybkim działaniu i wysokiej skuteczności. Mikrokuleczki z chlorem o dużej czystości chemicznej do gwałtownej dezynfekcji wody basenowej. Używany gdy w basenie pojawia się problem z mętną wodą, rozwojem glonów, rozwojem mikroorganizmów.

Szokowe chlorowanie

Chlorifix Bayrol jest środkiem do szokowej dezynfekcji wody basenowej. Występuje w postaci białych mikro kuleczek o dużej zawartości chloru, które bardzo szybko rozpuszczają się w wodzie. Gwałtowne uwalnianie się chloru bardzo skutecznie niszczy bakterie, wirusy oraz inne mikroorganizmy. Produkt ma neutralny wpływ na pH wody w basenie ponieważ nie zawiera w swoim składzie wapnia.

Chlor w granulkach Chlorifix należy rozsypać równomiernie po powierzchni wody basenowej, co spowoduje, że w krótkim czasie chlor dotrze w niemal każdy zakątek basenu. Nastąpi wtedy gwałtowna dezynfekcja wody i przyspieszy proces uzdatniania i oczyszczania wody. Mikro kuleczki ulegają bardzo szybkiemu rozpuszczeniu i nie powodują odbarwienia folii lub innej powierzchni basenowej. Środek można również dozować blisko dyszy wlotowej basenu w celu lepszego wymieszania produktu z wodą. Należy unikać wsypywania Chlorifixu "kupkami" na dno - zachodzi wtedy możliwość lekkiego odbarwienia folii.
Chlorifix można dozować także po uprzednim rozpuszczeniu w plastikowym wiadrze z wodą.

Chlorifix Bayrol to produkt typu chlor szok znacznie skuteczniejszy od produktów innych firm. 

Dozowanie Bayrol Chlorifix

Pierwsze dozowanie i cotygodniowe dozowanie: 50g granulatu na 10m3 wody w basenie.
Przy zmętniałej wodzie: 200g na 10m3.
Przy widocznej obecności glonów: stosować 200g Chlorifixu oraz 250 ml Desalginu na 10m3
Przy intensywnej eksploatacji basenu, po burzach, przy wysokich temperaturach oraz przy śliskich osadach w basenie należy środek dozować częściej i w większych ilościach, aż do podwojenia normalnej dawki. Stosować nie częściej niż raz na dobę.

Chlorowanie wody w basenie

Utrzymanie prawidłowej czystości wody w basenie wymaga regularnego stosowania chloru w basenie. Najlepiej przez cały czas eksploatacji utrzymywać niski stan chloru wolnego i raz w tygodniu wykonywać chlorowanie szokowe. Stały, niski poziom chloru wolnego uchronić powinien basen przed rozwojem bakterii i glonów. Niski poziom uzyskamy poprzez zastosowanie długo rozpuszczających się tabletek chlorowych (np. Chlorilong). Raz w tygodniu warto przeprowadzić gwałtowną dezynfekcję za pomocą produktu typu chlor szok. Chlorifix firmy Bayrol to obecnie najlepszy chlor szok dostępny na rynku.

Codzienna kontrola zawartości wolnego chloru musi być wykonywana testerem. Prawidłowy zakres to 0,3 - 0,6 mg/l. Podczas chlorowania szokowego wartość ta może na krótko wzrosnąć do wartości znacznie powyżej 2 mg/l.

Warto wiedzieć, że używanie samego chloru nie jest wystarczające do prawidłowego utrzymania basenu w czystości. Konieczne jest stosowanie także anty glonu Desalgin oraz innych środków zapewniających równowagę pH wody.


Chlor w granulkach do basenu

Do regularnej dezynfekcji wody należy zastosować odpowiednie preparaty, takie jak chlor w granulkach do basenu. To szybki i efektywny sposób na oczyszczenie niecki basenowej z zanieczyszczeń, osadów i bakterii. Granulki albo proszek bardzo szybko się rozpuszczają i powodują natychmiastową dezynfekcję wody w basenie. Szokowa dezynfekcja skutecznie odkaża wodę w basenie. Używaj chlorszok zawsze gdy masz problem z zieloną wodą lub gdy woda robi się mętna.

Na czym polega działanie chloru do basenu? Jak stosować chlor w granulkach? Jaki produkt polecamy? Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w opisie kategorii.

Chlor w granulkach do basenu – jak działa?

Jak działa chlor w granulkach do basenu? Jego działanie oparte jest na zasadzie szokowej. Umieszczony w basenie według zaleceń na opakowaniu:

  • dezynfekuje wodę,
  • usuwa zanieczyszczenia, bakterie,
  • redukuje mętnienie wody. 

To produkt typu “chlorszok”, co oznacza, że działa natychmiastowo. Granulki rozpuszczają się w wodzie bardzo szybko, od razu rozpoczynając swoją pracę. Ekspresowe rozpuszczanie się produktu ułatwia jego rozprzestrzenianie się po całym basenie, a tym samym wpływa na jakość działania.

Po użyciu chloru w granulkach woda jest krystalicznie czysta, pozbawiona osadów oraz bakterii. Dzięki temu kąpiel w basenie jest bezpieczna i komfortowa.

Jak stosować chlor w granulkach?

  • Zapoznaj się z zasadami stosowania na opakowaniu. Zawsze odmierzaj odpowiednią ilość produktu, aby działał skutecznie. Zbyt mała porcja chloru nie oczyści wody, a zbyt duża ją zakwasi.
  • Wysyp równomiernie odmierzoną ilość chloru na powierzchnię basenu, by mógł rozpuścić się w całym zbiorniku. Innym sposobem jest zastosowanie chloru blisko dyszy wlotowej, która równomiernie rozproszy granulki w wodzie i umożliwi im skuteczne działanie. Możesz także rozrobić produkt w wiadrze wypełnionym wodą i taki roztwór wlać do basenu.
  • Regularnie sprawdzaj poziom chloru w basenie, aby kąpiele były bezpieczne, a woda czysta i przefiltrowana. 

Chlorszok w granulkach od Bayrol

Do szokowej dezynfekcji basenu polecamy chlorszok w granulkach od Bayrol dostępny w trzech wariantach. Wybierz jedną z trzech wielkości opakowań: Chlorifix 1 kg, Chlorifix 5 kg lub Chlorifix 10 kg, by dobrać je do swoich potrzeb.

Pamiętaj o regularnym sprawdzaniu poziomu chloru w basenie oraz o oczyszczaniu wody dla bezpieczeństwa kąpiących się. Nie zapomnij również o pozostałych produktach do uzdatniania wody, np. o płynie przeciw glonom.

W celu nabycia dodatkowych informacji dotyczących oferty lub utrzymania basenu, zapraszamy do kontaktu poprzez formularz

Sprawdź także jaka chemia do basenu występuje w naszej ofercie! 

110200

Opis

Waga:
10 kg
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Może zainteresują Cię te produkty: