SpaTime Hardness Stabiliser - zmiękcza wodę w spa

SpaTime
112014
  • SpaTime Hardness Stabiliser
  • Zapobiega przebarwieniom wody
  • Płynny środek zapobiegający wytrącaniu osadów z wapnia, żelaza i innych metali w wannie spa
  • Zakręcane, szczelne 1-litrowe opakowanie
79,00 zł
Brutto
Ilość
Dodaj do listy życzeń
wysyłka 24 h

  Darmowa wysyłka powyżej 800 zł

# dotyczy przesyłek kurierskich DPD

rating Brak opinii w tej chwili

Hardness Stabiliser SpaTime (Kalk-Ex) to stabilizator twardości, który zapobiega osadzaniu się kamienia na elementach wanny spa. Także na grzałkach i orurowaniu. Miarę twardości wody stanowi wartość rozpuszczonych w niej soli magnezu oraz wapnia. Najdokładniejszym sposobem zbadania twardości wody jest zbadanie jej testerem lub fotometrem, który ma funkcję badania twardości węglanowej lub twardości całkowitej.

Dozowanie Hardness Stabiliser SpaTime

Dodać 20-30 ml na każde 1000 litrów wody zaraz po napełnieniu wanny świeżą wodą.

W przypadku częściowej wymiany wody lub częstego dolewania produkt również należy stosować.

Mam twardą wodę - jak to zmienić?

Rozpoczynamy od wykonania testu na twardość wody, który można wykonać samodzielnie przy pomocy odpowiednich testerów - kropelkowych lub paskowych. W przypadku, gdy woda cechuje się wysokim stopniem twardości tzn. kiedy ilość soli wapnia przekracza 200 mg/l, podgrzewanie wody spowoduje wytrącanie się kamienia, który zacznie się osadzać na elementach wanny oraz grzałkach i rurach. Procesowi temu będzie towarzyszyć również szybki wzrost pH wody. Temu zjawisku można jednak zapobiec stosując stabilizator twardości wody Hardness Stabiliser.

Jeśli zauważasz na powierzchni swojej wanny szorstki osad to znak, że proces osadzania się wapna z wody stopniowo zaczyna postępować. Powinno być to sygnałem alarmującym, że woda jest zbyt twarda i nieodpowiednio uzdatniona. 

SpaTime

Produkty z serii SpaTime to najwyższej jakości preparaty produkowane przez niemiecką firmę Bayrol – renomowanego producenta chemii basenowej. Środki SpaTime przeznaczone są do pielęgnacji wody w wannach SPA oraz jacuzzi. Preparaty te pozwalają pozbyć się z wody substancji organicznych oraz grzybów, które nie tylko wpływają na obniżenie komfortu kąpiących się, ale mogą również stanowić zagrożenie dla ich zdrowia. Wśród produktów z serii SpaTime znajdą Państwo preparaty pozwalające na kompleksową pielęgnację wody metodą chlorową, bromową oraz na bazie aktywnego tlenu.

Zainteresowanych odpowiednią pielęgnacją wody w wannach spa i jacuzzi zapraszamy do zapoznania się z artykułem zawartym w poradach praktycznych.

112014

Opis

Waga:
1 kg

Specyficzne kody

EAN13
4008367182007
MPN
5518200

Pliki do pobrania

Wszystkie opinie o produkcie zbierane są zgodne z DYREKTYWĄ (UE) 2019/2161

Zobacz także