SpaTime pH Plus - do spa

SpaTime
112018
  • SpaTime pH Plus
  • Zwiększa pH wody
  • Przeznaczony do wanien SPA i wanien z hydromasażem
  • Zakręcane, szczelne 1-kilogramowe opakowanie
44,00 zł
Brutto
Ilość
Dodaj do listy życzeń
wysyłka 24 h

  Darmowa wysyłka powyżej 800 zł

# dotyczy przesyłek kurierskich DPD

rating Brak opinii w tej chwili

pH Plus SpaTime to środek, który podnosi wartość pH wody. Jeśli pH w wannie spa lub jacuzzi jest mniejsze niż 7.0 należy użyć pH Plus SpaTime, aby podnieść parametr do wymaganej wartości.

Środek do podnoszenia wartości pH w wannie spa lub jacuzzi

Badanie pH to podstawowy pomiar, który należy wykonywać regularnie w celu utrzymania wody w odpowiednim stanie. Środki pielęgnacyjne działają odpowiednio tylko w przypadku, kiedy pH jest prawidłowe tzn. utrzymuje się na poziomie od 7.0 do 7.6. W dziale porady praktyczne szerzej opisaliśmy zagadnienie równowaga pH wody basenowej.

Na wartość pH wpływają różne czynniki - zbyt niskie pH najczęściej spowodowane jest przedozowaniem środków obniżających odczyn lub zbyt mocno zmiękczoną wodą. Ale przyczyn może być więcej. Należy zaznaczyć, że w wannie spa odczyn pH zmienia się znacznie bardziej niż w basenie - zarówno rośnie, jak i spada.

Należy regularnie badać poziom pH w wodzie - nie rzadziej niż raz w tygodniu. W przypadku odnotowania spadku pH w wodzie polecamy użyć produkt pH - Plus SpaTime, który szybko i skutecznie podwyższy pH wody. Preparat występuje w formie granulek co ułatwia jego dozowanie - wystarczy wsypać go do wody.

Dozowanie pH Plus SpaTime

Aby zwiększyć wartość pH o 0,1 należy dodać 10 g środka na każde 1000 litrów wody.

Niski poziom pH w SPA – skutki

Zbyt kwaśna wartość pH może być spowodowana obfitymi opadami deszczu lub zanieczyszczeniami powietrza. Przyczyn jest wiele, jednak warto zwrócić uwagę na skutki obniżonego poziomu pH w wodzie SPA:

  1. Możliwa jest korozja metalowych elementów wyposażenia SPA, co spowoduje koszty naprawy lub wymiany części.
  2. Tak jak w przypadku zbyt wysokiego poziomu pH, środki filtrujące i dezynfekujące wodę, w zbyt kwaśnym odczynie nie działają wystarczająco sprawnie.
  3. Skóra i błony śluzowe, w tym oczy, źle reagują na niski poziom pH – mogą wystąpić podrażnienia. 

Preparaty pH Plus – korzyści

Stosowanie substancji o działaniu podwyższającym pH wpływa korzystnie na jakość wody, wyposażenia SPA oraz komfort kąpieli.

Podniesienie poziomu pH do przedziału 7,0–7,4 sprawia, że woda jest czysta i klarowna, środki odkażające i filtry mają możliwość skutecznego działania, a korzystanie z jacuzzi jest komfortowe dla skóry i oczu.

Dbaj o SPA, kontrolując odczyn wody jeden do dwóch razy w tygodniu i utrzymuj go za pomocą pH Plus w podanym przedziale, a będziesz cieszyć się zadbanym, czystym i bezpiecznym zbiornikiem.

Jeżeli natomiast Twoim problemem jest zbyt wysokie pH wody basenowej - sprawdź produkty pH minus!

Seria produktów SpaTime

Produkty z serii SpaTime to najwyższej jakości preparaty produkowane przez niemiecką firmę Bayrol – renomowanego producenta chemii basenowej. Środki SpaTime przeznaczone są do pielęgnacji wody w wannach SPA oraz jacuzzi. Preparaty te pozwalają pozbyć się z wody substancji organicznych, bakterii oraz grzybów, które nie tylko wpływają na obniżenie komfortu kąpiących się, ale mogą również stanowić zagrożenie dla ich zdrowia. Wśród produktów z serii SpaTime znajdą Państwo preparaty pozwalające na kompleksową pielęgnację wody metodą chlorową, bromową oraz na bazie aktywnego tlenu.

Zainteresowanych odpowiednią pielęgnacją wody w wannach spa i jacuzzi zapraszamy do zapoznania się z artykułem zawartym w poradach praktycznych.

112018

Opis

Waga:
1,0 kg

Specyficzne kody

EAN13
4008367945503
MPN
5594550

Pliki do pobrania

Wszystkie opinie o produkcie zbierane są zgodne z DYREKTYWĄ (UE) 2019/2161

Zobacz także