SpaTime pH Minus - do spa

SpaTime
112016

Środek, który obniża pH wody. Przeznaczony do wanien SPA oraz wanien z hydromasażem.

  • pojemność opakowania - 1 kg
  • zakręcane, szczelne opakowanie
44,00 zł
Brutto
Ilość
Dodaj do listy życzeń
wysyłka 24 h

  Darmowa wysyłka powyżej 800 zł

# dotyczy przesyłek kurierskich DPD

rating Brak opinii w tej chwili

pH Minus SpaTime to skuteczny środek do obniżania wartości pH w basenie. Jeśli pH w wannie spa lub jacuzzi jest większe niż 7.6 należy użyć preparatu pH-Minus, aby obniżyć wartość do 7.0

Środek do obniżania wartości pH w ogrodowym spa lub jacuzzi.

Badanie pH to podstawowy pomiar, który należy wykonywać regularnie w celu utrzymania wody w odpowiednim stanie. Środki pielęgnacyjne działają odpowiednio tylko w przypadku, kiedy pH jest prawidłowe tzn. utrzymuje się w przedziale od 7.0 do 7.6.

Na wzrost pH wpływają różne czynniki - odczyn rośnie m.in po dodaniu do wanny SPA lub jacuzzi świeżej wody. Wpływ ma również zwiększenie temperatury wody oraz uruchomienie dysz hydromasażu.

Należy regularnie badać poziom pH w wodzie! Preparat występuje w formie granulek co ułatwia jego dozowanie - wystarczy wsypać go do wody.

Dozowanie pH Minus SpaTime

Aby obniżyć wartość pH o 0,1 należy dodać 10 g środka na każde 1000 litrów wody.

Jeżeli natomiast Twoim problemem jest zbyt wysokie pH wody - sprawdź produkty pH plus!


Korzyści ze stosowania pH Minus w wannie spa

Używanie środków do kontrolowania poziomu kwasowości lub zasadowości wpływa na jakość korzystania z wanny z hydromasażem, a także stan wody i zbiornika. Zwróć uwagę na to:

  • wysoka alkaliczność wody może negatywnie wpływać na ludzką skórę, dlatego warto zadbać o obniżenie pH w zbiorniku, gdy się podniosło 
  • zasadowy odczyn wody może utrudnić działanie czyszczących substancji na bazie chloru. To spowoduje poniesienie dodatkowych kosztów związanych z filtrowaniem wody,
  • wysoki poziom pH powoduje wytrącanie się wapnia i mętnienie wody.

Jak stosować środki obniżające pH wody 

Regularnie sprawdzaj poziom pH w Twoim przydomowym SPA. Prawidłowa wartość waha się między 7,0 a 7,4. Jeśli wskaźnik informuje Cię o zasadowym odczynie, zastosuj pH minus, by obniżyć wskaźnik do 7,0.

Sprawdzaj poziom pH regularnie, najlepiej raz w tygodniu, by kontrolować jakość wody. Możesz to zrobić za pomocą specjalnych testerów do analizy wody. Zbyt kwasowy lub zbyt zasadowy odczyn wpływa niekorzystnie na stan skóry. Efektem mogą być podrażnienia i swędzenie. Pogorszeniu może też ulec stan wnętrza wanny (woda może stać się mętna, a zbiornik szybciej niszczeje).

Woda ma tym wyższy odczyn, im jest cieplej, dlatego szczególnie w upały pamiętaj o kontrolowaniu poziomu pH.

112016

Opis

Waga:
1,5 kg

Pliki do pobrania

Wszystkie opinie o produkcie zbierane są zgodne z DYREKTYWĄ (UE) 2019/2161

Zobacz także