Basen drewniany BWT Tropic Octo 414

BWT
232203

Basen drewniany Tropic Octo 414 

 • Marki BWT
 • Wymiary: 4,14m x 1,2m wys.
 • Objętość: 11,17m3
 • Drewno: Sosna
21 480,00 zł
Brutto
Ilość
Dodaj do listy życzeń
dostępne w 2-5 dni

  Darmowa wysyłka powyżej 800 zł

# dotyczy przesyłek kurierskich DPD

rating Brak opinii w tej chwili

Tropic Octo 414 to oryginalny i naturalnie piękny basen drewniany w kształcie ośmiokąta do Twojego ogrodu! Wykonany z sosny nordyckiej. Basen o średnicy 4,14 m na 1,2 m wysokości ma pojemność aż 11,17 m3 wody. Niecka wykonana jest z folii o grubości 0,50 mm. W zestawie z drabinką wewnętrzną i zewnętrzną, filtrem piaskowym oraz folią ochronną pod basen. 

Zalety: 

 • Nietuzinkowy design 
 • Oryginalny kształt 
 • Łatwy w montażu
 • Wytrzymała i stabilna konstrukcja z sosny 
 • Odporny na warunki atmosferyczne 
 • Niecka z folii o grubości 0,50mm 
 • Pojemność 11,17m3 
 • 10 lat gwarancji na strukturę drewna 

W zestawie znajdują się: drabinka wewnętrzna i zewnętrzna, filtr piaskowy oraz folia ochronna pod basen

Basen z drewna BWT do Twojego ogrodu!

Marzysz o wyjątkowym projekcie basenu, który sprawi, że Twój basen nie będzie kojarzyć się z zimnymi i śliskimi płytkami? To idealne rozwiązanie dla Ciebie! Drewniany basen od marki BWT ociepli Twój ogród i zachwyci naturalnym, eleganckim wyglądem. Drewno idealnie wpasuje się w scenerię ogrodową!  

Marka BWT zadbała o odpowiednią jakość swoich basenów. Drewno, które wykorzystują do produkcji basenów to sosna nordycka III klasy.  To starannie wysuszone, gęste i najlepszej jakości drewno do basenu, z którego będziesz mógł się cieszyć przez wiele lat użytkowania basenu. Odpowiednio zaimpregnowane jest odporne nawet na ciężkie warunki pogodowe. Niegroźne mu szkodniki czy mocne słońce. Warto pamiętać, że drewniany basen to ekologiczne i biodegradowalne rozwiązanie, które po wielu latach użytkowania basenu, może okazać się korzystne dla recyklingu. Producent potwierdza wysoką jakość produktu 10-letnią gwarancją na strukturę i konstrukcję drewna

Zaletą basenu drewnianego jest możliwość samodzielnego montażu. Według zaleceń producenta, złożenie go zajmie około dwa dni, licząc, że w montażu będą brały udział dwie osoby. Taki basen zmontujesz i postawisz tam, gdzie będziesz chciał. Nie musisz robić generalnego przekopania ogrodu i kopać dziury w ziemi. Wystarczy, że ustawisz go na trawie, podłączysz wodę, filtr piaskowy i wejdziesz, aby się wykąpać.

Model BWT Tropic Octo 414 to mały basen ogrodowy o średnicy 4,14m i wysokości 1,2m. Idealnie sprawdzi się w Twoim ogrodzie, jako element odpoczynku i relaksacji po męczącym i długim dniu. Jego pojemność nie jest wielka, więc bez większego problemu, przy regularnej pielęgnacji wody, utrzymasz basen w perfekcyjnym stanie. Kształt basenu, jakim jest ośmiokąt, jest zdecydowanie wygodniejszy niż prostokąt, ponieważ w każdym z ośmiu kątów, możesz się oprzeć o jego ścianki.

Dane techniczne BWT Tropic Octo 414:

Model BWT Tropic Octo 414
Wymiar Średnica 4,14 m, wys. 1,12m
Objętość 11,17 m3
Wydajność pompy 5,2 m³/h (0,33 kW)
Grubość i kolor folii (niecki) 0,50 mm, ciemny niebieski
Kształt Ośmiokąt
Grubość ścianki basenu 45 mm
Filtr piaskowy Filtr piaskowy P-FI 400 (zawór 6-drogowy)
Zestaw zawiera Drabinkę wewnętrzną (3 stopnie), drabinkę zewnętrzną drewnianą (4 stopnie), filtr piaskowy, folię pod basen
Gwarancja 10 lat na strukturę i konstrukcję drewna, dysze i skimmer; 5 lat na filtr piaskowy; 2 lata na pompę, folię i drabinki
Numer produktu 27111205

Jak dbać o basen z drewna?

Basen z drewna to efektowna konstrukcja, która wymaga od właściciela odpowiedniej i regularnej pielęgnacji. Najważniejsza rzecz o której musisz pamiętać to regularne oczyszczanie basenu z zanieczyszczeń, które osadzają się na dnie niecki. Można użyć do tego podbieraka lub automatycznego odkurzacza. Do czyszczenia drewna używaj specjalnych środków do delikatnej pielęgnacji lub specjalnie przeznaczonych detergentów do drewna. Jak wiadomo każde drewno należy poddawać konserwacji, aby nie straciło na swoim wyglądzie i jakości. Powierzchnie basenów z drewna również należy impregnować, aby chronić je przed wilgocią, szkodnikami i uszkodzeniami mechanicznymi. Oprócz tego, warto co jakiś czas przyjrzeć się basenowi i ocenić jego stan techniczny. W razie jakichkolwiek nadpęknięć, reagować szybko i nie czekać aż ubytek się powiększy.

232203
Wszystkie opinie o produkcie zbierane są zgodne z DYREKTYWĄ (UE) 2019/2161