Baseny ogrodowe

Baseny ogrodowe to strzał w dziesiątkę w letnim okresie wakacyjnym, jeśli tylko masz przydomową przestrzeń na zaaranżowanie takiej atrakcji. Są łatwe w samodzielnym montażu, zapewniają relaks dorosłym w upalne dni i wspaniałą zabawę dla najmłodszych. Poniżej rozpatrujemy różnice między basenem rozporowym a stelażowym i sprawdzimy, jakie są największe zalety basenów rozporowych. Na deser zostawiamy temat wanienek do stóp – czy warto zaopatrzyć się w ten gadżet?

Aktywne filtry

Baseny ogrodowe rozporowe a baseny ogrodowe stelażowe

Z pozoru i dla laika różnica między basenem rozporowym a basenem stelażowym nie jest bardzo widoczna. Nakreślmy jednak podstawowe różnice.

Ogrodowe baseny stelażowe są zazwyczaj większe niż rozporowe i mają nieco bardziej skomplikowany sposób montażu. Jak sama nazwa wskazuje, opierają się na stelażu, który najpierw należy złożyć, a później wypełnić wodą.

Ogrodowe baseny rozporowe to z kolei mniej skomplikowane w montażu i nieco mniejsze modele niż stelażowe. Po umieszczeniu ich na odpowiednio przygotowanym, płaskim i wypoziomowanym podłożu możesz rozpoczynać napełnianie zbiornika. 

Ogrodowe baseny rozporowe – zalety

Baseny rozporowe mają wiele zalet, które wyróżniają je spośród innych rodzajów basenów ogrodowych:

  • są mniejsze, więc sprawdzają się w niewielkich ogrodach,
  • łatwy montaż sprawia, że każdy poradzi sobie z ustawieniem i napełnieniem basenu rozporowego,
  • basen rozporowy, jak nazwa wskazuje, ulega ciągłemu naporowi wody na ścianki. To sprawia, że ścianki są bardzo mocne, wytrzymałe i możesz cieszyć się basenem przez wiele sezonów.

Co jeszcze przyda się przy basenie rozporowym?

Teraz czas na obiecany deser, czyli sprawdzenie, czy wanienka do stóp przyda się przy basenie rozporowym? Zdecydowanie! Dzięki opłukiwaniu stóp przed wejściem do basenu ogrodowego, pozbywasz się brudu, trawy i piasku ze skóry, a co za tym idzie, zanieczyszczenia nie gromadzą się na dnie zbiornika. To sprawia, że basen ogrodowy jest czysty, a jego sprzątanie mniej uciążliwe. Dodatkowo warto sprawdzić naszą ofertę chemii do basenów. Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące oferty, zachęcamy do kontaktu, chętnie pomożemy w zakupach!