Klaryfikatory do basenu

Klaryfikatory to środki basenowe, które wpływają istotnie na klarowność wody. Oprócz procesu dezynekcji wody i zwalczania glonów, które są kluczowe aby utrzymać czystość i przejrzystość wody, należy włączyć kolejny krok do pielęgnacji basenu. Będzie to koagulacja, czyli proces istotnie poprawiający klarowność wody.

Aktywne filtry

rating 0 recenzji
Bayrol Protect & Shine 2-litrowa butelka z miarką Formuła 2w1 - klaruje wodę oraz czyści ściany basenu na linii wody Zapobiega osadzaniu się brudu na linii wody
116,00 zł
wysyłka 24 h
View Detail

Regularne stosowanie klaryfikatorów w płynie przyspiesza oczyszczanie wody i sprawia , że jest ona mniej podatna na zmętnienia. Przez dłuższy czas pozostaje krystalicznie czysta. Klarowanie (koagulacja) jest procesem pomagającym w szybszym oczyszczeniu wody, pozbyciu się z niej niepożądanych substancji, które są idealnie rozpuszczone i przelatują przez filtr. Zastosowanie klaryfikatora może przyczynić się do zmniejszenia zużycia chloru w basenie.

Odpowiedni klaryfikator do basenu

Stosując klaryfikator wody basenowej należy zwrócić uwagę na to do jakiego filtra się on nadaje. Filtry kartuszowe, papierowe wymagają innego środka klarującego - najczęściej koagulantu. Filtry piaskowe dają większą dowolność gdyż można stosować koagulanty lub flokulanty.

Jeśli mętność wody w basenie spowodowana została czynnikami organicznymi (rozwój glonów) to stosowanie środków do klarowania wody może nie poprawić jej stanu. W takim przypadku należy przede wszystkim zwiększyć dozowanie środków dezynfekujących wodę (chlor), a dopiero w dalszej kolejności dodać klaryfikator.