pH plus

pH plus do basenu

Posiadanie basenu w przydomowym ogrodzie to wiele korzyści, ale też sporo obowiązków. Aby bez przeszkód korzystać ze zbiornika w sezonie, musisz dołożyć starań, by był sprawny, a woda czysta i bezpieczna. Jednym ze sposobów na utrzymywanie wody basenowej w optymalnej kondycji, jest stosowanie środka pH plus do basenu, a o jego właściwościach przeczytasz poniżej. 

Jak stosować preparat podnoszący pH wody w basenie 

Stosuj środki podnoszące odczyn wody, gdy wskaźnik poinformuje Cię, że pH wynosi mniej niż 7,0. Właściwy poziom pH w basenie waha się pomiędzy 7,0 a 7,4, czyli w przedziale neutralnym. Parametr sprawdzisz stosujące odpowiednie testery do wody basenowej. Poniżej dolnej granicy odczyn jest zbyt kwaśny dla skóry i oczu. Powyżej górnej granicy staje się zbyt zasadowy i może być drażniący dla naskórka i błon śluzowych. 

Sprawdzaj pH wody w basenie co najmniej raz w tygodniu!

Oferujemy Ci środek w dwóch postaciach:

Ta pierwsza służy do użytku wraz z systemem dozującym, natomiast druga do samodzielnego odmierzania. 

Niski poziom pH w basenie – skutki

Zbyt kwaśna wartość pH może być spowodowana obfitymi opadami deszczu lub na przykład zanieczyszczeniem powietrza. Przyczyn jest wiele, jednak warto zwrócić uwagę na skutki obniżonego poziomu pH w wodzie basenowej:

  1. Możliwa jest korozja metalowych elementów wyposażenia basenu, co spowoduje koszty naprawy lub wymiany części.
  2. Tak jak w przypadku zbyt wysokiego poziomu pH, środki filtrujące i dezynfekujące wodę, w zbyt kwaśnym odczynie nie działają wystarczająco sprawnie.
  3. Skóra i błony śluzowe, w tym oczy, źle reagują na niski poziom pH – mogą wystąpić podrażnienia. 

Preparaty pH plus – korzyści

Stosowanie substancji o działaniu podwyższającym pH wpływa korzystnie na jakość wody, wyposażenia basenu i komfort kąpieli. 

Podniesienie poziomu pH do przedziału 7,0–7,4 sprawia, że woda jest czysta i klarowna, środki odkażające i filtry mają możliwość skutecznego działania, a korzystanie z basenu jest komfortowe dla skóry i oczu. 

Dbaj o basen, kontrolując odczyn wody jeden do dwóch razy w tygodniu i utrzymuj go za pomocą pH plus w podanym przedziale, a będziesz cieszyć się zadbanym, czystym i bezpiecznym zbiornikiem.

Jeżeli natomiast Twoim problemem jest zbyt wysokie wody basenowej - sprawdź produkty pH minus

Aktywne filtry

arrow_upward