Trening na basenie

Sprzęt do treningu wodnego na basenie zazwyczaj kojarzy się z deskami i piankami do pływania, okularkami czy makaronami do pływania. W sklepie chemiabasenowa.pl oferujemy coś więcej. Znajdziesz tutaj różne produkty, takie jak hantle wodne, rękawki pływackie, pasy do pływania, a także płetwy i deski do treningu. Ten specjalistyczny sprzęt został zaprojektowany tak, aby wspierać Cię w podnoszeniu sprawności fizycznej, zwiększaniu wydolności oraz pomaganiu w redukcji wagi ciała. Bez względu na Twój poziom umiejętności, ta kategoria oferuje narzędzia, które pomogą Ci w osiągnięciu swoich celów i zapewnią efektywny trening wodny na basenie.

Aktywne filtry

rating 0 recenzji
Rower Poolbiking do ćwiczeń w wodzie Sprzęt do aquabike i aquacycling ćwiczenia cardio w wodzie odchudzanie w wodzie
7 800,00 zł
wysyłka 24 h
View Detail
rating 0 recenzji
Rower Poolbiking do ćwiczeń w wodzie. Rower basenowy pozwala profesjonalnie uprawiać aquacycling i aquabiking - ćwiczenia cardio i rehabilitacja w wodzie
8 300,00 zł
dostępne w 2-5 dni
View Detail
rating 0 recenzji
Rower Poolbiking do ćwiczeń w wodzie. Rower basenowy pozwala profesjonalnie uprawiać aquacycling i aquabiking - ćwiczenia cardio i rehabilitacja w wodzie
8 900,00 zł
dostępne w 2-5 dni
View Detail

Trenuj odchudzanie w basenie

Pływanie i ćwiczenia w wodzie są skuteczną i bezpieczną metodą na pozbycie się zbędnych kilogramów. Regularny trening w basenie przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. W wodzie angażowane są wszystkie partie mięśni, a odciążenie stawów chroni przed kontuzjami. Aby urozmaicić trening i zintensyfikować wysiłek, warto wykorzystać specjalny sprzęt. Płetwy i deski do pływania zwiększają opór wody. Ciężarki na nadgarstkach i kostkach dodają obciążenia podczas ćwiczeń. Materace, pianki i makarony poprawiają pływalność. Aqua aerobik z użyciem piłek, hantli i specjalnych bucików modeluje sylwetkę i poprawia wydolność organizmu.

Aquabiking czyli rowerowanie w basenie 

Aquabike, czyli rower do basenu to fantastyczny produkt, który warto wykorzystać w basenie. Zajęcia z tzw. aquacyclingu to fitness w wodzie, który ma wiele genialnych korzyści dla zdrowia i sylwetki.

Przebywając w basenie, pokonujemy opór wody podczas każdego wykonywanego ruchu. To sprawia, że mięśnie muszą pracować mocniej i intensywniej, niż na powietrzu. Dzięki temu ćwiczenia w wodzie są świetnym pomysłem, jeśli chcesz szybko spalić kalorie.

W naszej ofercie znajdziesz kilka modeli rowerów podwodnych, które możesz wybrać:

  • Na przykład rower basenowy One wykonany ze stali nierdzewnej i korzystający z technologii FPR. Polega ona na stopniowym wzrastaniu oporu, jaki muszą pokonać nasze mięśnie podczas ćwiczeń. 
  • Dla zawodowców przeznaczony jest rower basenowy Evolution. Jego konstrukcja jest wzmocniona, a siodełko regulowane.

Z rowerem podwodnym możesz wykonywać różne aktywności: fitness, cardio, rehabilitacja.

Czy trening w basenie typu aquacycling jest zdrowy?

A jak aquacycling wpływa na zdrowie ćwiczących? Zdecydowanie pozytywnie! To aktywność dla każdego. Z roweru basenowego mogą korzystać także seniorzy i osoby mające kłopoty ze stawami lub osoby po urazach. Podwodny fitness to sposób na szybkie i intensywne spalanie kalorii. W połączeniu z dietą czyni cuda dla sylwetki i pomaga utrzymać prawidłową wagę. Korzystanie z basenowego roweru zmusza mięśnie do mocniejszej pracy, by pokonać opór wody. Mimowolnie sprawiasz, że Twój trening jest zabójcą kalorii! Trening na aquabike’u jest przyjemny i nie sprawia trudności. Dzięki temu jest polecany także osobom ze słabą kondycją lub rozpoczynającym swoją przygodę z regularnymi ćwiczeniami.