Antyglon do basenu

Antyglon do basenu to środek zapobiegający wzrostowi glonów. Stosowany jest zazwyczaj w połączeniu chlorem, co prowadzi do niezwykle skutecznej dezynfekcji wody oraz pozbycia sie alg, zielonej wody i mętności Nowoczesne preparaty tego typu zrewolucjonizowały rynek chemii basenowej. Ułatwiły skuteczną walkę z niechcianymi glonami w basenie i ograniczyły konieczność stosowania radykalnych metod jak szokowe chlorowanie.

Warto tutaj dodać, że te preparaty o wysokiej jakości w swoim składzie nie zawierają siarczanu miedzi! Są zatem nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne dla ludzi. Woda basenowa, w której używany był antyglon do basenu bez obecności metali ciężkich (siarczanu miedzi), może być bezpiecznie używana do podlewania roślin.

Aktywne filtry

rating 0 recenzji
Środek na glony w basenie. Niezastąpiony w walce z glonami, algami i zieloną wodą. Nie powoduje powstawania piany. Dealgine Jet 1 litr do regularnego stosowania niepieniący do basenów z atrakcjami wodnymi, które mogą powodować powstawanie piany
58,00 zł
wysyłka 24 h
View Detail

Najlepsze środki antyglonowe dostępne na rynku

Wybierając środek typu antygon do swojego basenu warto wybrać preparat, który szybko i efektywnie radzi sobie z różnymi typami glonów. Nie tylko doraźnie zwalcza glony, ale też zapobiega ich ponownemu pojawieniu się, dzięki czemu woda pozostaje krystalicznie czysta i przejrzysta przez długi czas. Na szczególną uwagę zasługują produkty renomowanych marek, takich jak Bayrol (Desalgin), BWT (Algicid) czy Chemoform (Alba). Oferują one środki przeważnie w postaci płynów, chociaż nie jest to jedyna możliwa forma. Najlepsze środki antyglonowe to gwarancja pięknego i czystego basenu, wolnego od zielonych plam i mętnej wody.

Jak często stosować antyglon w basenie ogrodowym

Podczas normalnej pielęgnacji wody basenowej, wystarczające jest dodawanie antyglonu raz na 7 dni do basenu. Dawkę należy określić na podstawie etykiety producenta. Zazwyczaj jest to to 30 ml na 10 m/3 wody. W przypadku problemów z wodą wywołanych wysoką temperaturą lub wzmożonym użytkowaniem basenu, częstotliwość dodawania środka zwalczającego glony można zwiększyć. Warto wspomnieć, że antyglon powinien być dodawany w połączeniu z chlorem.

Stosowanie antyglonu w basenie, w którym kąpią się dzieci

Nowoczesne środki basenowe, w tym te zwalczające glony, są bezpieczne dla osób kąpiących. Dodawanie antyglonu do basenu w którym kąpią się dzieci nie stanowi dla nich zagrożenia. Warto zwrócić uwagę na to aby w składzie nie znajdował się np. siarczan miedzi. Jest to substancja, którą uznano za kontrowersyjną - chociaż nie niebezpieczną. Tak czy inaczej - liczące się marki basenowe nie stosują tego związku w swoich środkach likwidujących glony w basenie.