Dozownik do chemii

Siatka
Lista

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

Dozowniki do basenu

Konserwacja przydomowego basenu polega nie tylko na czyszczeniu dna z opadłych liści czy innych zabrudzeń. Regularnie należy także stosować środki chemiczne uzdatniające wodę. Do odmierzania ilości preparatów przydają się dozowniki do chemii basenowej.

Jaka jest zasada działania dozowników basenowych? Jakie rodzaje i marki polecamy? Oraz jakie są zalety dozowników do tabletek? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

Dozownik do chemii basenowej – jak działa?

W zależności od modelu, jaki wybierzesz, możesz spotkać się z kilkoma zasadami działania dozownika do chemii basenowej. 

  • Po pierwsze dozowniki basenowe są przeznaczone do różnych typów tabletek. Niektóre zmieszczą duże tabletki, inne służą do dawkowania mniejszych.
  • Większość dostępnych dozowników ma funkcję ustawiania określonej intensywności porcjowania chemii. Intensywność zależy od wielkości basenu i innych aspektów.
  • Niektóre modele mają możliwość sygnalizowania braku tabletek w magazynku, dzięki czemu nie przeoczysz momentu, w którym należy uzupełnić pojemnik na tabletki.

Dozowniki do chemii basenowej, które oferujemy, to dozowniki pływające ze sznurkiem lub bez.

Dozowniki do tabletek basenowych w naszej ofercie

W naszej ofercie znajdziesz dozowniki do tabletek basenowych kilku marek, w tym Bayrol i AstralPool. 

Oferujemy między innymi dozownik do basenu mini, który jest przystosowany do porcjowania małych tabletek chlorowych. Daje też możliwość ustawiania poziomu intensywności dozowania chemii.

Z kolei okrągły dozownik basenowy Bayrol PRO pomieści duże tabletki z chlorem, a gdy zbiorniczek będzie pusty, powiadomi o tym, wysuwając ruchomą górną część. 

Zalety dozowników basenowych

Jakie są największe zalety dozowników basenowych?

  • Przede wszystkim wygoda! Dzięki stosowaniu dozownika nie musisz ręcznie rozpuszczać tabletek w zbiorniku. Ten gadżet robi to za Ciebie. 
  • Pływające dozowniki do chemii basenowej rozprowadzają chlor równomiernie po całym zbiorniku, dzięki czemu woda jest czysta, a kąpiel higieniczna.
  • Dozowniki są uniwersalne i świetnie sprawdzają się zarówno w dużych ogrodowych basenach, jak i małych wannach SPA lub jacuzzi. 

Dodatkowe informacje na temat dozowników do chemii basenowej i innych produktów z naszej oferty uzyskasz, pisząc do nas poprzez formularz kontaktowy. 

Sprawdź nasz asortyment chemii do basenu!