Odkurzacze do basenów

Siatka
Lista

Jest 19 produktów.

Pokazano 1-18 z 19 pozycji

Aktywne filtry

Odkurzacz basenowy Zodiac CNX 25

Automatyczny odkurzacz do basenu prywatnego czyszczący dno, ściany oraz linię wody.  do każdego rodzaju basenów o wymiarach maks. 10 m x 5 m dokładność czyszczenia 150/60 µm dwa tryby czyszczenia integracja ze smartfonem gąsienicowy system napędowy
4 499,00 zł
dostępne w 3-7 dni
View Detail

Odkurzacz basenowy Zodiac CNX 30 iQ

Automatyczny odkurzacz do basenu prywatnego czyszczący dno, ściany oraz linię wody.  do każdego rodzaju basenów o wymiarach maks. 12 m x 6 m dokładność czyszczenia 150/60 µm dwa tryby czyszczenia integracja ze smartfonem gąsienicowy system napędowy
4 799,00 zł
dostępne w 3-7 dni
View Detail

Odkurzacz basenowy Zodiac CNX 40 iQ

Automatyczny odkurzacz do basenu prywatnego czyszczący dno, ściany oraz linię wody.  do każdego rodzaju basenów o wymiarach maks. 12 m x 6 m dokładność czyszczenia 150/60 µm dwa tryby czyszczenia integracja ze smartfonem gąsienicowy system napędowy
5 399,00 zł
dostępne w 3-7 dni
View Detail

Regularne czyszczenie przydomowego basenu pozwala na utrzymanie go w dobrej kondycji i zapewnienie sobie higienicznego relaksu w upalne dni. Do sprzątania dna i ścian basenu z brudu i wpadających do niego zanieczyszczeń przydają się automatyczne odkurzacze do basenu

Poniżej przedstawiamy charakterystykę tych produktów, zasadę ich działania oraz nasze ulubione modele. 

Roboty do basenu – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Na rynku są dostępne rozmaite roboty do basenu: różnią się ceną, funkcjami i usprawnieniami. Na co zwrócić uwagę, aby kupić najlepszy odkurzacz basenowy do swoich potrzeb?

Podczas wybierania odkurzacza zwróć uwagę na następujące czynniki:

  • wielkość basenu – do niewielkich zbiorników lepiej sprawdzą się dostosowane roboty basenowe o mniejszych gabarytach,
  • kształt basenu – w przypadku zbiorników z narożnikami warto zdecydować się na odkurzacz automatyczny przystosowany do tego typu niecki. Dobrze dobrany robot dotrze do zakamarków, dokładnie czyszcząc dno i ściany.
  • dodatkowe udogodnienia, takie jak rączka umożliwiająca czyszczenie zbiornika podczas przebywania w środku lub oprogramowanie, dzięki któremu możesz sterować odkurzaczem za pomocą smartfona.

Automatyczne odkurzacze basenowe – rodzaje

W sklepie oferujemy kilka rodzajów automatycznych odkurzaczy basenowych. Cenimy produkty wybranych przez nas marek i polecamy ich roboty do pielęgnacji niecki.

Odkurzacze basenowe marki Dolphin są wyposażone w filtry umożliwiające zbieranie dużych i małych zanieczyszczeń. Obsługa i konserwacja robotów Dolphin jest prosta także w warunkach domowych i bez wcześniejszego przygotowania.

Marka Zodiac proponuje szeroki wybór odkurzaczy automatycznych w zróżnicowanych cenach. Produkty tej marki są dostosowane do wielu typów i kształtów basenów. 

Z kolei odkurzacz akumulatorowy do basenu Electric Vac Plus przydaje się w przypadku małych basenów oraz jacuzzi. Służy do czyszczenia ręcznego za pomocą krótkiej lub długiej rączki. 

Jak działa robot basenowy


Odkurzacz basenowy czyści basen w sposób bardziej wydajny i bardziej ekonomiczny od czyszczenia ręcznego szczotką.
Robota umieszcza się w basenie, a następnie podłącza do zasilacza, który stoi na brzegu. Robot zasilany jest bezpiecznym napięciem 12-19V.

W standardowym cyklu pracy odkurzacze basenowe jeżdżą po dnie i wciągają z niego większe zanieczyszczenia. Głównie piasek, mułek, pył, resztki trawy, liście, drobne glony czy obumarłe robaki. Niektóre modele wspinają się na ściany basenu i "przecierają" swoimi szczotkami linię wody, na której też potrafią osadzać się pyłki z drzew czy glony.

Zanieczyszczenia i pyłki, które odkurzacz wciąga, gromadzą się w specjalnym worku lub filtrze. Filtr można potem łatwo wyczyścić.
Szczotki umieszczone w przodzie i pod spodem delikatnie czyszczą powierzchnię dna, ścian oraz linii wodnej.

Po skończonej pracy odkurzacz wyłącza się i czeka na dnie aby go wyciągnąć.

funkcje odkurzacza basenowego