Filtruj według

Marka

Marka

Odkurzacze basenowe

Aktywne filtry

Zodiac Alpha RA 6570iQ Robot do basenu na miarę dzisiejszych technologii Posiada napęd na 4 koła Wyposażony w moduł WI-FI Idealny do każdego basenu Zadbaj o swój basen dzięki programom, które zrobią wszystko za Ciebie!
6 999,00 zł
dostępne w 3-7 dni
View Detail
Automatyczny odkurzacz do basenu prywatnego czyszczący dno, ściany oraz linię wody.  do każdego rodzaju basenów o wymiarach maks. 10 m x 5 m dokładność czyszczenia 150/60 µm dwa tryby czyszczenia integracja ze smartfonem gąsienicowy system napędowy
4 999,00 zł
dostępne w 3-7 dni
View Detail
Automatyczny odkurzacz do basenu prywatnego czyszczący dno, ściany oraz linię wody.  do każdego rodzaju basenów o wymiarach maks. 12 m x 6 m dokładność czyszczenia 150/60 µm dwa tryby czyszczenia integracja ze smartfonem gąsienicowy system napędowy
5 299,00 zł
wysyłka 1-2 dni
View Detail
Automatyczny odkurzacz do basenu prywatnego czyszczący dno, ściany oraz linię wody.  do każdego rodzaju basenów o wymiarach maks. 12 m x 6 m dokładność czyszczenia 150/60 µm dwa tryby czyszczenia integracja ze smartfonem gąsienicowy system napędowy
5 999,00 zł
dostępne w 3-7 dni
View Detail
Odkurzacz automatyczny do basenu. Odkurza dno, ściany oraz linię wody. Przystosowany do basenów o różnych kształtach i wymiarach maksymalnych 10 x 5 m.
4 851,25 zł
wysyłka 1-2 dni
View Detail

Odkurzacze basenowe automatyczne są niezbędnym wyposażeniem w każdym nowoczesnym basenie. Wykorzystaj ten doskonały sposób na ułatwienie sobie życia poprzez przejęcie niektórych obowiązków związanych ze sprzątaniem. Regularne czyszczenie basenu pozwala na utrzymanie go w dobrej kondycji i zapewnienie sobie higienicznego relaksu w upalne dni.

Odkurzacze basenowe bez wysiłku zbiorą brud z dna i ścian basenu. Cykle czyszczenia trwają zazwyczaj 1,5 godziny - Ty w tym czasie możesz zająć się innymi sprawami. Poniżej przedstawiamy charakterystykę tych produktów, zasadę ich działania oraz nasze ulubione modele.

Jak działa odkurzacz do basenu

Odkurzacz basenowy czyści basen w sposób bardziej wydajny i bardziej ekonomiczny od czyszczenia ręcznego szczotką.
Robota umieszcza się w basenie, a następnie podłącza do zasilacza, który stoi na brzegu. Robot zasilany jest bezpiecznym napięciem 12-19V.

W standardowym cyklu pracy roboty basenowe jeżdżą po dnie i wciągają z niego większe zanieczyszczenia. Głównie piasek, mułek, pył, resztki trawy, liście, drobne glony czy obumarłe robaki. Niektóre modele wspinają się na ściany basenu i "przecierają" swoimi szczotkami linię wody, na której też potrafią osadzać się pyłki z drzew czy glony.

Zanieczyszczenia i pyłki, które odkurzacz wciąga, gromadzą się w specjalnym worku lub filtrze. Filtr można potem łatwo wyczyścić.
Szczotki umieszczone w przodzie i pod spodem delikatnie czyszczą powierzchnię dna, ścian oraz linii wodnej.

Po skończonej pracy odkurzacz wyłącza się i czeka na dnie aby go wyciągnąć.

funkcje odkurzacza basenowego

Odkurzacze do basenu – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Na rynku są dostępne rozmaite roboty do basenu: różnią się ceną, funkcjami i usprawnieniami. Na co zwrócić uwagę, aby kupić najlepszy odkurzacz basenowy dostosowany do swoich potrzeb?

Podczas wybierania odkurzacza zwróć uwagę na te istotne kwestie:

Wielkość basenu – do niewielkich zbiorników lepiej sprawdzą się podstawowe roboty basenowe. Jeśli basen jest duży i ma nieco skomplikowany kształt to wtedy warto wybrać odkurzacze z zaawansowanymi funkcjami - m.in. sterowane zdalnie. Zwróć uwagę na maksymalną długość basenu jaki dany sprzęt jest w stanie posprzątać. Jest to podane w opisie każdego odkurzacza. Zazwyczaj 1 metr dłuższy basen nie stanowi problemu. Ale jeśli kupisz urządzenie, które nadaje się do 8 metrowych basenów to raczej nie poradzi ono sobie w basenie 12 metrowym.

Kształt basenu – odkurzacze automatyczne najlepiej radzą sobie z basenami prostokątnymi. Baseny okrągłe, w kształcie nerki lub zupełnie nieregularne mogą być dużym wyzwaniem dla algorytmów sterujących podwodnym botem. W takim wypadku warto wybrać urządzenia o zaawansowanych funkcjach, z możliwością konfigurowania kształtu basenu. Dobrze dobrany robot powinien w jednym cyklu czyszczenia usunąć co najmniej 95% zanieczyszczeń. W nieregularnych basenach zdarza się, że czyszczenie basenu trzeba powtórzyć, aby uzyskać efekt.

Powierzchnia niecki basenu - szczególnie istotny jest wybór odpowiedniego robota, jeśli posiadasz w basenie bardzo śliską ceramikę. Nie każdy rodzaj szczotek poradzi sobie z bardzo śliską powierzchnią. Wtedy należy wybrać sprzęt, który ma zamiast szczotek tzw. gąbki. Pozwalają one na jazdę bez poślizgu i lepsze sprzątanie pod wodą. 

Dodatkowe udogodnienia - najistotniejsza funkcja każdego odkurzacza to czyszczenie dna. Warto się zastanowić czy czyszczenie linii wodnej lub ścian jest funkcją faktycznie niezbędną? Większość robotów to tak zwane urządzenia on/off. Ale modele z górnej półki pozwalają już na sterowanie z aplikacji w telefonie, a nawet zarządzenie harmonogramem czyszczenia z chmury internetowej! Te funkcje niekiedy wydają sie zbyteczne, ale coraz więcej klientów widzi taką potrzebę. Jeśli wyjedziemy na kilka dni i basen nie będzie używany to warto, aby co kilka dni robocik przejechał po dnie, odkurzył zakamarki i przemieszał wodę. W tens sposób unikniemy powstawania glonów i zielenienia wody.

Odkurzacz na kablu czy z akumulatorem - popularność urządzeń bezprzewodowych wzrasta w niemal każdej dziedzinie życia. Nie omija to także branży basenowej. Na rynku jest coraz więcej podwodnych urządzeń sprzątających bez kabla. Oferują podobną jakość odsysania zanieczyszczeń co klasyczne roboty z kablem. Nie mają jednak możliwości zdalnego sterowania. Czy efekt czyszczenia basenu będzie w takim razie zadowalający? Czekamy na Państwa opinie po zakupie!

Jakiej firmy odkurzacz basenowy wybrać?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele marek odkurzaczy basenowych. W naszej ofercie przedstawiamy sprzęt najlepszych marek, które zapewniają odpowiedni serwis na terenie Polski. Sprzedajemy odkurzacze basenowe automatyczne pochodzące wyłącznie z polskiej dystrybucji.

Odkurzacze do basenu Dolphin - to najsilniejsza marka w dziedzinie czyszczenia podwodnego basenów. Sprzęt jest solidny, mało awaryjny i dobrze wyposażony. Obsługa i konserwacja robotów Dolphin jest prosta także do przeprowadzenia samodzielnie - w warunkach domowych i bez wcześniejszego szkolenia.

Odkurzacze do basenu Cosmy BWT - to stosunkowo młody gracz na rynku, ale produkty tej firmy charakteryzują sie dobrym wykonaniem, świetnymi parametrami technicznymi i przy tym mają bardzo nowoczesny wygląd. Cosmy the Bot to w chwili obecnej wschodząca gwiazda na rynku europejskim.

Odkurzacze do basenu Zodiac - ta marka proponuje szeroki wybór odkurzaczy automatycznych w zróżnicowanych cenach. Produkty są dostosowane do wielu typów i kształtów basenów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Najsolidniejsze modele z linii Vortex funkcjonują na rynku od ponad dekady.

odkurzacze basenowe

Czy odkurzacz do basenu wyczyści schody?

Schody ze względu na swój kształt i wielkość są zbyt skomplikowane, aby wyczyścił je odkurzacz automatyczny. Potrafi na nie wjechać, ale szczotki nie zbiorą brudu w zakamarkach. Dlatego aby wyczyścić schody należy dokupić niewielki odkurzacz ręczny. Może być to sprzęt akumulatorowy - wtedy wciąga brud ze schodów do wewnętrznego worka. Ale może być to także zwykła szczotka do czyszczenia ścian lub dna basenu. Brud zmiatamy na dno, a tam już ten brud zbierze odkurzacz automatyczny.

Czy odkurzaczem do basenu można czyścić ściany?

Większość odkurzaczy ma zdolność do wspinania się po ścianach basenu i czyszczenia linii wodnej. Ta funkcja okazuje się najbardziej przydatna w basenach ogrodowych, gdzie kurz i paproszki wpadają do basenu, a potem przyklejają się do ścian.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że odkurzacz, który czyści ściany to tak naprawdę czyści po prostu linię wody. Jazda po ścianach nie wygląda tak jak po dnie - czyli raz przy razie. Robot wspina się na ścianę, jedzie na samą górę i potem unosi się przy linii wody i ją obmywa.

Czy samojezdny odkurzacz basenowy sam wyjedzie na brzeg?

Nieliczne modele samojezdnych odkurzaczy do basenu potrafią podjechać do ściany i wspiąć się na nią, aby użytkownik mógł wyciągnąć odkurzacz z wody. Trzeba jednak podkreślić, że nie ma na chwilę obecną takich robotów, które całkowicie samodzielnie wjadą do basenu, a potem z niego wyjadą.

Czym są dedykowane odkurzacze do basenów publicznych?

Tak. To odkurzacze, które przede wszystkim mają możliwość czyszczenia basenów o długości 25 czy 50 metrów. Różnica nie wynika jednak tylko z długości kabla zasilającego. Tego typu odkurzacze do basenów wyposażone są w mocniejsze podzespoły napędowe. Mają większą moc filtracji i odkurzania. Silna jednostka napędowa i generalnie cała konstrukcja pozwala na kilka tysięcy godzin pracy bez zużycia czy usterki. Tego typu sprzęt często standardowo wyposażony jest w pilot zdalnego sterowania oraz zaawansowane funkcje takie możliwość wyboru intensywności czyszczenia czy tryb pracy.