Odkurzacze automatyczne

Utrzymanie basenu w prawidłowej czystości mocno ułatwiają automatyczne odkurzacze do basenu. To samojezdne i automatyczne roboty, które odkurzają dno i ściany basenu. Wciągają grubszy osad do worka lub filtra. Poprawiają nie tylko wygląd całego basenu, ale również jakość wody. Zalegający brud, piasek i glony przyczyniają się do ciągłego pogarszania się stanu wody w basenie.

Regularne oczyszczanie basenu z zalegającego brudu poprawi wygląd wody i przyczyni się do oszczędniejszego używania chemii basenowej.

Jak działa robot basenowy


Odkurzacz basenowy czyści basen w sposób bardziej wydajny i bardziej ekonomiczny od czyszczenia ręcznego szczotką.
Robota umieszcza się w basenie, a następnie podłącza do zasilacza, który stoi na brzegu. Robot zasilany jest bezpiecznym napięciem 12-19V.

W standardowym cyklu pracy odkurzacze basenowe jeżdżą po dnie i wciągają z niego większe zanieczyszczenia. Głównie piasek, mułek, pył, resztki trawy, liście, drobne glony czy obumarłe robaki. Niektóre modele wspinają się na ściany basenu i "przecierają" swoimi szczotkami linię wody, na której też potrafią osadzać się pyłki z drzew czy glony.

Zanieczyszczenia i pyłki, które odkurzacz wciąga, gromadzą się w specjalnym worku lub filtrze. Filtr można potem łatwo wyczyścić.
Szczotki umieszczone w przodzie i pod spodem delikatnie czyszczą powierzchnię dna, ścian oraz linii wodnej.

Po skończonej pracy odkurzacz wyłącza się i czeka na dnie aby go wyciągnąć.

funkcje odkurzacza basenowego

Jest 15 produktów.

Pokazano 1-15 z 15 pozycji

Aktywne filtry

arrow_upward