Filtry do basenu

Wydajne filtry do basenu

Nietrudno o to, aby w wodzie basenowej znalazły się zanieczyszczenia. Niektóre z nich widać gołym okiem – są to na przykład liście, owady, piasek, ziemia. Natomiast inne pozostają niewidoczne, ale także wymaga tego, aby je usunąć – należą do nich naskórek czy pozostałości kosmetyków. Krystalicznie czystą, przejrzystą wodę gwarantują filtry do basenu, które mogą być montowane zarówno w przypadku mniejszych, jak i większych zbiorników.

Jakie filtry do basenu znajdują się w naszej ofercie?

Proponujemy filtry do basenu, które służą do mechanicznego oczyszczania wody oraz do poprawy jej jakości. 

Filtry piaskowe

Filtry piaskowe to doskonałe rozwiązanie w przypadku basenów ogrodowych. Ich używanie – a w tym wymiana złoża filtrującego – jest niezwykle łatwe. Urządzenia te składają się z dwóch skręcanych ze sobą części, dzięki czemu można szybko napełnić je świeżym piaskiem. Ponadto powstają one z polietylenu, co sprawia, że są trwałe. 

Filtry do basenu zmiękczające wodę

Oferujemy również filtry zmiękczające, czyli akcesoria przeznaczone do tego, aby montować je na wężu. Gdy woda jest napuszczana do zbiornika, usuwane są z niej osady powstałe z nadmiaru wapnia, magnezu oraz żelaza. Wapń i magnez są przekształcane w sód, co gwarantuje, że woda trafiająca do zbiornika zyskuje na jakości. Natomiast sam kamień odkłada się w filtrze basenowym.

Urządzenia tego typu to także sposób na to, aby ograniczyć używanie środków do dezynfekcji, czyli chemii basenowej.

Filtry basenowe – dlaczego warto?

Filtry basenowe służące do oczyszczania wody to doskonała inwestycja – zwłaszcza gdy zbiornik znajduje się pod gołym niebem. Takie filtry:

  • są łatwe i tanie w obsłudze – złoże filtrujące wymaga wymiany co około 2 lata,
  • wyróżniają się skutecznością – usuwają nawet bardzo małe zanieczyszczenia,
  • znacznie poprawiają jakość wody, która staję dzięki nim czysta i klarowna.

Postaw na filtry basenowe z naszej oferty, niezależnie od tego, czy chcesz zadbać o basen ogrodowy, czy zbiornik znajdujący się wewnątrz. Miękka i czysta woda zwiększa przyjemność z kąpieli, a ponadto korzystnie wpływa na estetykę całego basenu!

Aktywne filtry

arrow_upward