Chemia do spa i jacuzzi

Stosowanie odpowiedniej chemii do wanny spa i jacuzzi zagwarantuje, że woda będzie wolna od bakterii, wirusów i zabrudzeń. Prawidłowe uzdatniane wody w wannach spa i mini basenach z hydromasażem jest istotne ze względu na wysoką temperaturę wody i szybkie tempo tworzenia się bakterii. Sprawdź wysoką skuteczność oferowanych przez nas środków i podziel się swoją opinią!

Prawidłowo utrzymana wanna spa

Utrzymanie prawidłowych parametrów wody w wannie spa czy jacuzzi ogrodowym wymaga nieco zaangażowania. Ale czysta i pachnąca woda sprawi, że kąpiel będzie samą przyjemnością i pozwoli na pełny relaks w wodzie!

Równowaga czyli prawidłowe pH

Odczyn pH powinien być sprawdzany regularnie raz w tygodniu. Najlepiej robić to testerem basenowym albo testerem do wody w spa (np. Bayroklar Tester). Prawidłowy zakres pH dla wody w wannie spa mieści się między 7,0 a 7,4. W tym zakresie woda jest najbardziej przyjazna dla skóry i oczu. Poszczególne preparaty działają najskuteczniej. 

Równowagę wody w spa osiągniemy dodając odpowiednio środek ph Minus lub ph Plus.

Twardość wody

Stabilizacja twardości wody za pomocą odpowiednich środków chemicznych może okazać się konieczna jeśli wodę nalewamy ze studni, albo woda wodociągowa jest bardzo twarda.

Przy mierzonej twardości węglanowej większej niż 150 mg (CaCO2) mogą się odkładać niepożądane związki wapnia w wannie, filtrze, wymienniku ciepła i orurowaniu. Wysoka temperatura wody także temu sprzyja.
Jaka jest twardość wody dowiemy się od miejscowej stacji wodociągowej. Albo możemy samodzielnie wykonać pomiar testerem.

Dezynfekcja wody w spa

Aktywny tlen

Podwyższona temperatura wody oraz użytkowanie przez kilka osób równocześnie sprzyjają przyspieszonemu rozwojowi mikroorganizmów – bakterii, wirusów i grzybów. Mimo, że niektóre wanny spa wyposażone są w lampę uv i ozonator to i tak dodatkowa dezynfekcja jest konieczna.

Najchętniej wybierana jest dezynfekcja wody aktywnym tlenem. Ten preparat bez zapachu, skutecznie zdezynfekuje wodę. Wzmocnienie dezynfekcji  uzyskamy dzięki specjalnemu aktywatorowi w płynie. To produkt z opatentowaną kombinacją aktywnych substancji i z unikalnym efektem synergicznym. Aktywator wzmacnia i przedłuża działanie dezynfekcyjne aktywnego tlenu. Jeśli wanna spa nie jest używana przez jakiś czas to obecność w wodzie aktywatora zapobiega rozwojowi mikroorganizmów.

Chlor

W przypadku problemów z wodą można użyć łatwo rozpuszczalnego chloru. W małej dawce spowoduje duże efekty. Silnie dezynfekuje i usuwa bakterie i wirusy. Chlor specjalnie opracowany dla wanien spa ma ograniczony zapach i już po kwadransie jest mało wyczuwalny w wodzie. 

Inne środki do spa

Zapobieganie powstawaniu w wodzie powstawaniu piany specjalnym środkiem to niekiedy konieczność. Antifoam jest roztworem, który zapobiega i eliminuje powstawanie piany podczas cyrkulacji wody w wannie. Jeśli potrzeba należy dodać do wody 1 -3 nakrętek.

Do utrzymania w czystości wewnątrz orurowania spa służy środek Pipework Cleaner. To specjalny detergent, który dociera do trudno dostępnych miejsc takich jak dysze i rury. Rozpuszcza zgromadzony tam brud i tłuszcz.

W celu gruntownego umycia wanny po spuszczeniu wody należy stosować Surface Cleaner.

Jest 13 produktów.

Pokazano 1-13 z 13 pozycji

Aktywne filtry

arrow_upward