Filtruj według

Marka

Marka

Koagulanty do basenu - klarowanie wody - chemiabasenowa.pl

Koagulanty (floki)

Siatka
Lista

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Aktywne filtry

Bayrol Protect & Shine 2l

Bayrol Protect & Shine 2-litrowa butelka z miarką Formuła 2w1 - klaruje wodę oraz czyści ściany basenu na linii wody Zapobiega osadzaniu się brudu na linii wody
119,00 zł
wysyłka 24-48 h
View Detail

Koagulanty do basenu używane są w celu pozbycia się mętności wody i jej krystalizacji. Środki te wspomagają proces filtracji wody basenowej poprzez formowanie zanieczyszczeń w większe cząsteczki - tzw. kłaczki (flocks ). Dzięki temu zabiegowi, filtr basenowy bez problemu pochłania zanieczyszczenia, a woda pozostaje klarowna i czysta. Klaryfikator basenowy - inne nazwy stosowane zamiennie: flock, flok, koagulant, flokulant.

Klaryfikator w płynie czy w kartuszu?

Jeśli posiadasz zestaw filtrujący z filtrem kartuszowym, papierowym (np. Intex lub Bestway) to odpowiedni będzie środek do klarowania w płynie.

Jeśli posiadasz zestaw filtrujący z filtrem piaskowym to możesz użyć środki do klarowania zarówno w płynie jak i w kartuszach.


Flock w kartuszach przeznaczony jest do ciągłego oczyszczania wody w basenie. Regularne stosowanie flocka w kartuszu przyspiesza oczyszczanie wody i sprawia, że woda jest krystalicznie czysta przez cały czas. Kartusz (poduszeczka) zawiera w sobie środek, który bardzo powoli się uwalnia i rozpoczyna proces pomagający w szybszym oczyszczeniu wody, pozbyciu się z niej niepożądanych substancji, które są idealnie rozpuszczone i przelatują przez filtr piaskowy. Regularne stosowanie klaryfikatora przyczynia się do zmniejszenia zużycia chloru w basenie i poprawy właściwości chemicznych wody.

Flock - poduszeczki do filtra piaskowego

Flokulant w kartuszu (poduszeczce) nadaje się wyłącznie do stosowania w filtrach piaskowych.

Jeśli mętność wody w basenie spowodowana została czynnikami organicznymi (rozwój glonów) to stosowanie środków do klarowania wody może nie poprawić jej stanu. W takim przypadku należy przede wszystkim zwiększyć dozowanie środków dezynfekujących wodę (chlor), a dopiero w dalszej kolejności dodać klaryfikator.

Flok w kartuszu przyspiesza usuwanie żelaza z wody basenowej. Stosuj go zawsze gdy masz problem z zieloną wodą zaraz po nalaniu.

Klaryfikatory w płynie powodują lepsze oczyszczanie wody basenowej. Regularne stosowanie flocka w płynie przyspiesza oczyszczanie wody i sprawia , że woda jest krystalicznie czysta. Klarowanie - koagulacja jest procesem pomagającym w szybszym oczyszczeniu wody, pozbyciu się z niej niepożądanych substancji, które są idealnie rozpuszczone i przelatują przez filtr. Zastosowanie środka klarującego może przyczynić się do zmniejszenia zużycia chloru w basenie.

Odpowiedni flokulant do danego typu filtra

Stosując krystalizator w płynie należy zwrócić uwagę na to do jakiego filtra się on nadaje. Filtry kartuszowe, papierowe wymagają innego środka klarującego aniżeli filtry piaskowe.

Jeśli mętność wody w basenie spowodowana została czynnikami organicznymi (rozwój glonów) to stosowanie środków do klarowania wody może nie poprawić jej stanu. W takim przypadku należy przede wszystkim zwiększyć dozowanie środków dezynfekujących wodę (chlor), a dopiero w dalszej kolejności dodać klaryfikator.