Aktywny tlen do basenu | Środki bezchlorowe | ChemiaBasenowa.pl

Aktywny tlen do basenu

Siatka
Lista

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Pielęgnacja przydomowego basenu tlenem aktywnym to gwarancja wody oczyszczonej z bakterii, wirusów czy glonów. Dzięki antyseptycznemu działaniu tlenu woda pozostaje klarowna i nie generuje osadów. Kąpiele w regularnie dezynfekowanym basenie nie powodują alergii i nie wpływają negatywnie na stan włosów i skóry. Aktywny tlen nie wydziela zapachu jak to jest w przypadku preparatów chlorowych czy bromu. Stosowanie aktywnego tlenu jest alternatywą dla stosowania chloru w basenie.

Osoby uczulone na chlor lub posiadające wrażliwą skórę cenią sobie niechlorowaną wodę. W przypadku cery delikatnej lub skłonnej do alergii, polecamy stosowanie tlenu aktywnego do odkażania wody w basenie.

Dezynfekcja wody aktywnym tlenem - basen bez chloru

Metoda dezynfekcji wody aktywnym tlenem skierowana jest do wszystkich, którzy szukają alternatywnych metod oczyszczania wody. Aktywny tlen do basenu jest doskonałym rozwiązaniem dla osób ze skórą wrażliwą oraz dla uczulonych na związki chlorowe. Odpowiednio dobrane dawki preparatów z aktywnym tlenem skutecznie dezynfekują wodę i usuwają bakterie i wirusy. Zalecany jest on do użytku wyłącznie w basenach prywatnych.

Wiele osób poszukuje też środki do ozonowania wody basenowej i natrafia właśnie na chemię bazującą na aktywnym tlenie. Przeczytaj więcej o tym jakie są zalety i wady aktywnego tlenu.

Aktywny tlen do basenu

Każdy zbiornik wodny wymaga regularnego oczyszczania. Filtrowana woda w przydomowym baseniku to podstawa komfortu i bezpieczeństwa. Aktywny tlen do basenu to alternatywa wobec tradycyjnie wykorzystywanego chloru. Tlen, który otrzymasz w saszetkach lub w płynie, ma szereg zalet wyróżniających go spośród innych.

Tlen aktywny do basenu – zalety

Zazwyczaj do dezynfekcji zbiorników wodnych używa się chloru, jednak swoimi zaletami przewyższa go aktywny tlen do basenów. Poznaj atuty tlenu do filtrowania wody:

  • tlen aktywny jest bezwonny (w przeciwieństwie do chloru, którego specyficzny, ostry zapach często wyczuwamy na publicznych kąpieliskach),
  • zastosowanie tlenu w basenie nie powoduje swędzenia skóry ani alergii – jest bezpieczny dla cery,
  • tlen aktywny wraz z zestawem filtrującym skutecznie oczyszcza wodę z zanieczyszczeń i bakterii, a także usuwa osady.

Stosowanie aktywnego tlenu do basenu

Stosuj aktywny tlen wraz z dużym zestawem filtrującym, by wzmocnić jego działanie. Woda basenowa pozbawiona zanieczyszczeń i bakterii pozostaje przyjazna skórze. W wodzie oczyszczonej tlenem możesz bezpiecznie kąpać się już krótko po zwiększonej dezynfekcji.

Aktywny tlen najlepiej sprawdza się w prywatnych małych zbiornikach wodnych oraz w ogrodowych wannach spa. Możesz wybrać aktywny tlen w saszetkach lub w płynie.